AZS AJD
Czwartek, 26 lipiec 2018 r.
AJD
Strona główna » Aktualności » Start Pawły Pięty w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących.

Start Pawły Pięty w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących.

W tureckim Samsun odbyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie Niesłyszących. Reprezentant AZS AJD zaliczył dobry występ w imprezie.
Start Pawły Pięty w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących.

W turnieju tenisa stołowego wystartował Paweł Pięta, który wespół z kolegami z reprezentacji: Adrianem Szeligą, Markiem Rutowskim i Grzegorzem Nowakiem zajął czternaste miejsce w rywalizacji drużynowej. Startowało 16 drużyn. W grupie eliminacyjnej Polska przegrała wszystkie mecze – z późniejszymi brązowymi medalistami Litwą i Kazachstanem po 0:3 oraz Bułgarią 2:3. W grze o 9-16 biało czerwoni  ulegli reprezentacji  Hongkongu 0:3, a następnie pokonali Tajlandię 3:0. O 13 miejsce  przegrali z gospodarzami imprezy – Turcją 0:3.

W grze deblowej zajął 9 miejsce z Markiem Rutowskim. W pierwszym rundzie pokonali parze z Brazylii De Oliveira/Oliveira. W drugiej rundzie ulegli aktualnych mistrzów Europy w deblu Słowaków – Thomas Keinath /Marek Tutura.  

W grze mieszanej w parze z Moniką Dorsz był dopiero 17. Trafili na przyszłych wicemistrzów olimpijskich Chińczyków Tian/Huang.

W turnieju indywidualnym został sklasyfikowany na 33. miejscu. W grupie eliminacyjnym rozegrałem trzy mecze. Pokonałem bez większych problemów Joao De Oliveira z Brazylii 3:0. Niestety im szczęście również nie dopisał i przegrał z Rosjaninem  Vitalym Chulkovem  i Niemcem Matthiasem Knoella po 0:3.

 Sponsorzy