AZS AJD
Poniedziałek, 03 wrzesień 2018 r.
AJD
Strona główna » Aktualności » Udany występ Pawła Pięty w Austrii

Udany występ Pawła Pięty w Austrii

Dobrze zaprezentował się zawodnik AZS AJD Częstochowa Paweł Pięta w Międzynarodowym Mistrzostw Austrii Niesłyszących w tenisie stołowym rozgrywanego w dnach 07-09.06.2018 r. w austriackim Baden.
Udany występ Pawła Pięty w Austrii

W turnieju drużynowym polscy tenisiści stołowi zdobyli dobre piąte miejsce. W rundzie eliminacyjnym Polacy przegrali z Ukrainami i Japończykami po 3:0 oraz Węgrami 2:3.W turnieju pocieszenia o miejsca 5-7 Polacy wygrali z mieszaną drużyną z Ukrainą i Norwegią 3:0 oraz ponownie zmierzyli  się z Węgrami wygrywając 3:2.  Nasz zawodnik Paweł Pięta w drużynie Polski rozegrał łącznie 6 meczów( 3 zwycięstwo i 3 porażek).

W grach indywidualnych Paweł Pięta awansował do turnieju głownego. W grupie eliminacyjnym przegrał z Tajwańczykiem Shih-Chieh Lu 2:3 oraz pokonał Erwin Sturmer z Austrii 3:0. W pierwszej rundy turnieju głównego uległem Rosjanom Dmitry Pishchuk 1:3. Ostatecznie zajął 9 miejsce.W grze mieszanej Paweł Pięta z Iwoną Żyła odpadli w pierwszej rundzie przegrywając 2:3 z parą z Japonii.

Naszych zawodników prowadził podczas mistrzostw trener reprezentacji Polski - Wiesław Pięta.

 Sponsorzy