AZS AJD
Wtorek, 04 wrzesień 2018 r.
AJD
Strona główna » Aktualności » Złoto–brązowe medale studentek UJD w Europejskich Igrzyskach Studentów

Złoto–brązowe medale studentek UJD w Europejskich Igrzyskach Studentów

Z trzema medalami wróciły reprezentantki Uniwersytetu im. Jana Długosza z IV Europejskim Igrzysk Studentów. W sumie w igrzyskach bierze udział 4000 studentów z 294 uczelni europejskich w 13 dyscyplinach sportowych. Tenis stołowy rozgrywanym był w portugalskiej Coimbrze w dniach 13-18 lipca 2018 roku. W turnieju drużynowym podopieczne dra Wiesława Pięty w składzie: Roksana Załomska, Klaudia Kusińska i Kinga Falarz zdobyły brązowy medal. Dwa pozostałe medale wywalczyła Roksana Załomska złoto w deblu z Klaudią Kusińską oraz brązowy indywidualnie.
Złoto–brązowe  medale studentek UJD w Europejskich Igrzyskach Studentów

W turnieju drużynowym studentki UJD w eliminacjach pokonały holenderski Uniwersytet Wageningen 3:1 oraz litewski Uniwersytet Vytautas Magnus 3:0. W ćwierćfinale zwyciężyły 3:1 Uniwersytet Technologiczny Monachium. W półfinale uległy późniejszym złotym medalistkom Kazan Innovatiwe Uniwersytet 0:3.

W grze pojedyńczej Roksana Załomska pokonała Kristine Tauriene (Vatautas Magnus University), następnie Simone Broersen (University of Wageningen) o wejście do strefy medalowej wygrała z Katarzyną Nowocin (Uniwersytet Warszawski) 3:2, a  w półfinale uległa 2:3 (w piątym secie do 11)  Qiwen Xiao (Uniwersytet Paryż). Klaudia Kusińska w pierwszej rundzie pokonała Magde Berchtold (Technical University of Munich), następnie Kathrin  Hessenthaler (Karlsruhe Institute of Technology),a w walce o medal uległa Katarzynie Ślifirczyk (Uniwersytet Warszawski) i ostatecznie zajęła 5 miejsce. Kinga Falarz uplasowała się na 9 pozycji.

W grze podwójnej w pierwszej rundzie Roksana Załomska i Klaudia Kusińska pokonały Ines Teixeirę/  Sarę Costa (University of Porto), dalej Malaurie  Mathieu/ Emilie Jaffeux (University of Lorraine) i Qiwen Xiao/ Elodie Lefranc (University of Paris), a finale zwyciężyły 3:2 reprezentantki Kazan  Innovative University - Ekatarina Guseva i Anna Blazhko.

W turnieju drużynowym wystąpiło 12 uniwersytetów, a w turnieju indywidualnym 33  studentki. To już 18 medali zdobytych przez Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza (dawne Akademia Jana Długosza) w latach 2007-2018.