Historia dyscypliny – tenis stołowy

Tenis stołowy ma bardzo bogatą historię – narodził się w Anglii w latach 80. XIX wieku. W 1921 roku założony został angielski związek tenisa stołowego, a pięć lat później powstała międzynarodowa federacja tenisa stołowego. W stolicy Anglii odbyły się pierwsze oficjalne mistrzostwa świata w 1926 roku. Pierwszy raz na Igrzyskach Olimpijskich tenis stołowy pojawił się w 1988 roku w Seulu.
Tenis stołowy znany jest także jako ping – pong, jest to gra w której uczestniczą dwie osoby (gra singlowa) lub 4 (gra deblowa). Gra polega na odbijaniu piłeczką do tenisa stołowego tak, aby przeleciała na drugą stronę, nad siatką lub obok siatki. Piłeczka może odbić się o stół tylko jeden raz (po stronie przeciwnika); niedozwolone jest odbijanie piłeczki w powietrzu, musi mieć ona styczność ze stołem. Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin na świecie, biorąc pod uwage liczbę osób grających w tę grę.

Jako ciekawostkę poznaj najbardziej.com.pl, czyli zbiór najbardziej niesamowitych informacji jakie są w internecie. Wszystko w jednym miejscu.

Powierzchnia stołu służącego do gry wynosi 9 × 5 stóp (2,74 × 1,525 metra). Jego wysokość wynosi 0,76 m

Historia naszego klubu

Nasz klub tenisa sportowego to miejsce z długoletnią tradycją. Od 13 lat kształcimy zwykłych ludzi na zawodników, którzy biorą udział w zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W ofercie naszego klubu nie brakuje także miejsce dla osób początkujących lub takich, który tenis stołowy widzieli tylko w telewizji. Nie ma się czego obawiać! Wystarczą tylko dobre chęci, aby do nas dołączyć. Zajęcia w klubie tenisa sportowego odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek oraz czwartek o godzinie osiemnastej i dwudziestej. Można także umówić się na lekcje indywidualne, które prowadzone są przez naszych doświadczonych trenerów.

Potrzebujesz przygotować się do angielskiego? Chcesz skorzystać z aplikacji na androida? Zobacz http://poangielsku.com.pl/aplikacje-do-nauki-angielskiego/ gdzie znajdziesz porównanie najlepszych aplikacji. Ty też możesz skutecznie nauczyć się angielskiego.

Jesteś z Częstochowy lub okolic i nie za bardzo wiesz, co zrobić ze swoim wolnym czasem? A może znudziło Ci się bierne przesiadywanie przed komputerem? To czas na zamianę w Twoim życiu. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego klubu tenisa sportowego, który znajduje się przy ulicy Lipowej.

Nie wahaj się! Jeśli tylko chcesz coś zmienić w swoim życiu, wpadnij do naszego klubu tenisa stołowego. To najwyższy czas, aby spróbować czegoś nowego.