Blog

Photo 3

Otaku to osoba, która interesuje się japońską popkulturą, najczęściej anime i mangą. W Japonii jest to niezwykle popularne, jednak w Polsce ten trend również ma mnóstwo fanów. Organizatorzy turystyki dziecięcej świetnie o tym wiedzą dlatego organizują obozy Anime i Manga. Są one chętnie wybirane zarówno przez dziewczyny jak i chłopców.

Dla kogo są obozy Anime i Mangi?

Obozy Anime i Manga będą świetną przygodą dla wszystkich zainteresowanych Japońską popkulturą. Są one organizowane dla młodzieży  powyżej 12 roku życia. Kogis Portal Turystyki Dziecięcej zaprasza na obozy Anime i Manga nad morze do miejscowości Łazy, a także nad jezioro Hartowieckie na Warmii i Mazurach. Świetna zabawa gwarantowana. Dostępne na rynku są również oferty w górach, a więc wystarczy wybrać odpowiednią lokalizację i cieszyć się wymarzonymi wakacjami dziecka.

Na czym polegają obozy Anime i Manga?

Podczas takiego obozu uczestnicy biorą udział w warsztatach rysunku mangi. To właśnie na tych zajęciach uczą się rysować postacie oraz całe komiksy.

Obozy Anime i Manga to także nauka o Japonii. Ciekawostki, legendy, mity, historia – te tematy poruszane są na zajęciach. Dodatkowo uczestnicy mają okazję poznać zwyczaje Japończyków takie jak:

  • witanie się,
  • parzenie herbaty,
  • maniery przy stole.

Na obozach Anime i Mangi nie powinno zabraknąć zajęć kulinarnych. Kuchnia Japończyków jest skrajnie różna od polskiej. Uczestnicy mają okazję stworzyć ryżowe przysmaki, a następnie je zdegustować i ocenić.

Obozy Anime i Manga to także wspólnie oglądanie najpopularniejszych japońskich kreskówek oraz słuchanie uwielbianego przez Otaku j-popu. Po każdym seansie odbywają się dyskusje dotyczące postaci, fabuły oraz animacji.

Obozy Anime i Manga to także nauka tworzenia strojów. Otaku często jeżdżą na różne eventy dotyczące anime i mangi tzw. cosplay. Wówczas każdy przebiera się za ulubioną postać. Na obozach Anime i Manga kadra podpowiada jak efektownie stworzyć oryginalny strój oraz jak dobrać do niego charakteryzację.

Oprócz zajęć związanych z Anime i Mangą na uczestników czeka mnóstwo aktywności. Rozgrywki sportowe, gry terenowe, wspólne spacery, kąpiele czy to w jeziorze czy nad morzem, animacje, konkursy, wycieczki, dyskoteki, ogniska, zabawy integracyjne – to i wiele więcej czeka na uczestników podczas obozów Anime i Manga.

Dlaczego warto zapisać dziecko na obóz Anime i Manga?

Obozy Anime i Manga zapewnią fantastyczne wakacje wszystkim Otaku. Zajęcia ściśle związane z tematyką dostarczą nie tylko mnóstwo radości ale i motywacji oraz kreatywności. Dodatkowo towarzystwo innych fanów Anime i Mangi sprawi, że będą to niezapomniane wakacje. Znajomości z całą pewnością przerodzą się w przyjaźnie. Obozy Anime i Manga to czas nowych doświadczeń, ciekawej wiedzy i przede wszystkim dobrej zabawy.

Dodatkowo wypoczynek nad morzem czy to nad jeziorem dostarczy mnóstwo sił. Codzienne kąpiele oraz plażowanie – te czynności pozwolą poczuć się dziecku jak na wymarzonych wakacjach.